Biz Kimiz?

Bobin, “Ben sana yapma demiyorum, hobi olarak yine yap.” cümlesiyle büyümüş insanların hayatlarına müziği daha çok dahil etmek ve kendileri gibi insanlarla tanışıp müzik yapmalarını sağlamak için kuruldu.

Kendini geliştirmek ve müziğini paylaşmak isteyen amatör müzisyenleri profesyonel eğitmenlerle ve seyirciyle buluşturur; müzikle ilişkisini şimdiye kadar yalnızca dinleyici olarak devam ettirmiş müzikseverleri müzikli bir hayata daha çok dahil etmek için çalışır; müzik paylaşır, paylaştırır.

 

Didem Kolukısa

Müzikle 9 yaşında almaya başladığı piyano dersleri sayesinde tanıştı. Üniversite yıllarına kadar aldığı özel dersler ile çalışmalarında halen büyük fanı olduğu Bach ve Tchaikovsky’nin külliyatlarına yoğunlaştı. Müziksiz bir hayatın mümkün olamayacağını düşündüğünden Boğaziçi Üniversitesi’ne bilim insanı olmak için gelse de gelir gelmez kendini Müzik Kulübü’nde buldu, koro müziğiyle tanıştı ve üç yıl Klasik Müzik Korosu’nda alto olarak yer aldı. Yurt içinde ve yurt dışında koro ile birçok konser verdi. Tam da o günlerde Seda Binbaşgil’in verdiği ‘Jazz Appreciation’ dersleri ile caz ile tanıştı. Üniversite yıllarında sayesinde tam bir caz müzik dinleyicisine dönüştüğü bu iki dönemlik ders sonrası ‘Caz Sohbetleri’ adlı blogunu yazmaya başladı. Üç yıldır bu blogu yazmaya devam ederken, dinleyici olmaktan çıkıp, kısa bir süreliğine ara verdiği piyano eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi Caz Okulu Sertifika Programı’ndan aldığı kabul ile geri döndü. Bir yıllık bu  sertifika programının devamında Baki Duyarlar ile Bahçeşehir Üniversitesi’nde caz piyano çalışmalarına devam etmektedir. Müzikle olan teşrik-i mesaisinin dışında, aynı zamanda hafta içi 8-5 bir ilaç firmasının strateji departmanında zamanını geçirmektedir.

İrem Arslan

1992 yılının güneşli bir gününde Antalya’da doğdu. Müzikle bilinen ilk ilişkisi 8 yaşında piyano çalmaya başlaması; iki sene Antalya Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı piyano bölümüne devam etti, daha sonra dışardan özel dersler aldı, lise döneminde müzikli hayatına kısa bir ara verdi. 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanıp İstanbul’a geldi. 2011 yılından itibaren Boğaziçi Üniversitesi Jazz-Funk Orkestrası’nda vokal olarak, Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Caz Korosu başta olmak üzere çeşitli korolarda soprano olarak yer aldı, bu korolarla birlikte konser ve festivallere katıldı, organizasyon süreçlerinde görev aldı. 2012- 2016 yılları arasında yine Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü bünyesinde KoroFest uluslararası korolar festivalinin organizasyon ekibinde yer aldı.

“Bahçeşehir Üniversitesi Caz Okulu” sertifika programını bitirdi, Elif Çağlar, Başak Yavuz, Sibel Köse, Randy Esen’le vokal, Baki Duyarlar, Şevket Akıncı ile caz teorisi çalıştı. Şevket Akıncı’nın Escher Chronicles albüm kayıtlarında vokal olarak yer aldı. 2014 Haziran’da Ny Jazz Workshop’a, 2015 Temmuz’da Berklee Umbria Jazz Clinics’e katıldı.

2016 Şubat’ında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Halen Chromas’ çok sesli korosunda soprano, bir reklam ajansında çalışıyor, Bahçeşehir Üniversitesi Ses Teknolojileri Bölümü’nde “caz” üzerine yüksek lisans yapmakta.